Submania
Submania

info@submania.hr

Treninzi: Boris 091 / 2557 963 Dozvole: Leila 091 / 5722 375

Submania Cup Logo Ronilački klub Submania u suradnji sa Zagrebačkim ronilačkim savezom u petak i subotu 28. i 29.11.2014., na bazenu Utrina, organizira 10. Submania Apnea kup.

Natjecanje se odvija po A.I.D.A i CMAS pravilima. Ove godine ponovo imamo mogućnost natjecanja po CMAS-u u sve tri discipline - statika, dinamika s perajama i dinamika bez peraja. Svaki natjecatelj ima mogućnost odabrati da li će se natjecati po AIDA ili CMAS pravilima. Rezultati postignuti u CMAS disciplinama uzimat će se u obzir za norme za ulazak u reprezantaciju.

Kako je već postalo uobičajeno DYN je odvojen od DNF-a - DNF je u petak navečer, a DYN u subotu popodne tako da svi natjecatelji mogu i trebali bi nastupiti u sve tri discipline. Statika je u subotu ujutro. Rezultati iz svih disciplina se zbrajaju za konačni poredak bez ikakvih formula za usklađivanje DYN-a i DNF-a. DNF će biti u 25 metarskom bazenu, a DYN u 50 metarskom.

Competition Info - Informacije o natjecanju

Registration Form - Forme za prijavu

Participants List - Lista natjecatelja

Registration Deadline is November, 25th 2014 - Prijave primamo do 25.11.2014. 

Results - Rezultati

Submania diving club together with ZRS is organizing 10th Submania Apnea Cup on November 28th and 29th (Friday and Saturday).

Competitors can choose to compete by AIDA or CMAS rules in disciplines STA, DYN and DNF.

For several years now we have separated DYN from DNF - DNF is on Friday evening, DYN is on Saturday afternoon - so every competitor can and should compete in three disciplines - STA, DYN and DNF (STA is on Saturday morning). Results from all three disciplines will be calculated for final rankings without any adjustment formula. DNF will be held in 25 m tracks, DYN in 50 m.

Any changes to time table and start lists will be announced here so check frequently.

Time Table:

Friday 28.11.2014  
17:30 - 19:00 Registration
19:30 - 22:00 Dynamic without fins
   
Saturday 29.11.2014   
08:00 - 09:00 Registration
09:00 - 12:00 Static Apnea competition 
12:30 Static Apnea results
13:00 - 17:00 Break
17:00 - 20:00 Dynamic with fins competition 
21:00 - 22:00 Results and awards, party

 DNF START LIST

CMAS DNF
# A # Name AP PZ Series Warmup Zone Countdown START
0                
1 21 Ines Jović 25 1 1 20:02 20:29 20:32
2 5 Sandro Kruc 50 1 2 20:10 20:37 20:40
3 10 Gordana Delišimunović 25 1 3 20:18 20:45 20:48
4 16 Stjepan Šljivečka 25 1 4 20:26 20:53 20:56
5 15 Darko Pauković 40 1 5 20:34 21:01 21:04
6 4 Svjetlana Blažević 52 1 6 20:42 21:09 21:12
7 14 Sanja Gigovic 55 1 7 20:50 21:17 21:20
8 1 Roko Gracin 56 1 8 20:58 21:25 21:28
9 2 Mirela Šmajgl 61 1 9 21:06 21:33 21:36
10 3 Marko Moretti 74 1 10 21:14 21:41 21:44
11 8 Vanja Peleš 100 1 11 21:22 21:49 21:52
                 
AIDA DNF
# A # Name AP PZ Series Warmup Zone Countdown Official Top
0   Opener         20:30 20:32
1 6 Katarina Zubčić 75 2 1 19:40 20:38 20:40
2 7 Henry-Pierre Abega 0 2 2 19:48 20:46 20:48
3 9 Andrea Andrijanić 0 2 3 19:56 20:54 20:56
4 18 Žan Petek 25 2 4 20:04 21:02 21:04
5 17 Martin Mali 51 2 5 20:12 21:10 21:12
6 11 Bruno Birgmajer 69 2 6 20:20 21:18 21:20
7 13 Andrej Ropret 100 2 7 20:28 21:26 21:28
8 20 Danail Edrev 111 2 8 20:36 21:34 21:36
9 12 Budimir Buda Šobat 130 2 9 20:44 21:42 21:44

 DNF AIDA Results Ladies/Man 

RANK TOTAL
POINTS
A # ATHLETE NAME COUNTRY SEX TEAM PERF REMARK RP
1 75,0 6 Katarina Zubčić Croatia F DPS Zagreb OK   150
2 0,0 9 Andrea Andrijanić Croatia F DPS Zagreb DNS    
1 75,0 20 Danail Edrev Bulgaria M DAMP OK   150
2 67,0 13 Andrej Ropret Slovenia M H2O Team Maribor OK   134
3 59,5 18 Žan Petek Slovenia M H2O Team Maribor OK   119
4 55,0 11 Bruno Birgmajer Croatia M RK Geronimo OK   110
5 54,0 17 Martin Mali Slovenia M H2O Team Maribor OK   108
6 0,0 12 Budimir Buda Šobat Croatia M ZRK DQ BO  
7 0,0 7 Henry-Pierre Abega Croatia M RK Geronimo DNS    
8 0,0 19 Matej Bergoč Slovenia M H2O Team Maribor DNS    

 DNF CMAS Results Ladies/Man  

RANK TOTAL
POINTS
A # ATHLETE NAME COUNTRY SEX TEAM PERF REMARK RP
1 50,0 14 Sanja Gigović Croatia F DPS Zagreb     100,00
2 44,8 2 Mirela Šmajgl Croatia F Submania     89,50
3 40,2 21 Ines Jović Croatia F RK Geronimo     80,40
4 30,1 4 Svjetlana Blažević Croatia F Submania     60,20
5 28,4 10 Gordana Delišimunović Croatia F DPS Zagreb     56,80
1 78,4 3 Marko Moretti Croatia M RK Komet     156,70
2 75,0 8 Vanja Peleš Croatia M Submania     150,00
3 52,1 1 Roko Gracin Croatia M RK Geronimo     104,20
4 27,5 15 Darko Pauković Croatia M DPS Zagreb     55,00
5 25,0 16 Stjepan Šljivečka Croatia M Submania     50,00
6 0,0 5 Sandro Kruc Croatia M RK Geronimo DSQ LS, SP  

 STA START LIST

AIDA STA
# A # Name AP PZ Series Warmup Zone Countdown Official Top
0   Opener         09:46 09:48
1 6 Katarina Zubčić 03:00 1 1 09:00 09:58 10:00
2 7 Henry-Pierre Abega 00:00 2 1 09:00 09:58 10:00
3 13 Andrej Ropret 00:01 1 2 09:12 10:10 10:12
4 18 Žan Petek 01:00 2 2 09:12 10:10 10:12
5 17 Martin Mali 01:01 1 3 09:24 10:22 10:24
6 20 Danail Edrev 02:43 2 3 09:24 10:22 10:24
7 11 Bruno Birgmajer 03:33 1 4 09:36 10:34 10:36
8 9 Andrea Andrijanić 03:45 2 4 09:36 10:34 10:36
                 
CMAS STA
# A # Name AP PZ Series Warmup Zone Countdown START
0                
1 21 Ines Jović 02:00 3 1 09:30 09:57 10:00
2 5 Sandro Kruc 02:00 3 2 09:42 10:09 10:12
3 14 Sanja Gigović 00:00 3 3 09:54 10:21 10:24
4 16 Stjepan Šljivečka 02:00 3 4 10:06 10:33 10:36
5 1 Roko Gracin 02:01 3 5 10:18 10:45 10:48
6 4 Svjetlana Blažević 02:01 3 6 10:30 10:57 11:00
7 10 Gordana Delišimunović 03:00 3 7 10:42 11:09 11:12
8 15 Darko Pauković 03:00 3 8 10:54 11:21 11:24
9 8 Vanja Peleš 04:00 3 9 11:06 11:33 11:36
10 2 Mirela Šmajgl 04:42 3 10 11:18 11:45 11:48
11 3 Marko Moretti 05:00 3 11 11:30 11:57

12:00

STA AIDA Results Ladies/Man 

RANK TOTAL
POINTS
A # ATHLETE NAME COUNTRY SEX TEAM PERF REMARK m s
1 71,0 6 Katarina Zubčić Croatia F DPS Zagreb OK   5 55
2 65,2 9 Andrea Andrijanić Croatia F DPS Zagreb OK   5 26
1 74,6 20 Danail Edrev Bulgaria M DAMP OK   6 13
2 59,8 17 Martin Mali Slovenia M H2O Team Maribor OK   4 59
3 50,6 18 Žan Petek Slovenia M H2O Team Maribor OK   4 13
4 0,0 11 Bruno Birgmajer Croatia M RK Geronimo DQ SP    
5 0,0 13 Andrej Ropret Slovenia M H2O Team Maribor DNS      
6 0,0 7 Henry-Pierre Abega Croatia M RK Geronimo DNS      
7 0,0 12 Budimir Buda Šobat Croatia M ZRK DNS      
8 0,0 19 Matej Bergoč Slovenia M H2O Team Maribor DNS      

STA CMAS Results Ladies/Man  

RANK TOTAL
POINTS
A # ATHLETE NAME COUNTRY SEX TEAM PERF REMARK m s
1 64,4 2 Mirela Šmajgl Croatia F Submania     5 22
2 57,0 10 Gordana Delišimunović Croatia F DPS Zagreb     4 45
3 50,4 4 Svjetlana Blažević Croatia F Submania     4 12
4 46,4 21 Ines Jović Croatia F RK Geronimo     3 52
5 0,0 14 Sanja Gigović Croatia F DPS Zagreb DNS      
1 70,6 1 Roko Gracin Croatia M RK Geronimo     5 53
2 60,6 3 Marko Moretti Croatia M RK Komet     5 3
3 48,4 15 Darko Pauković Croatia M DPS Zagreb     4 2
4 38,4 16 Stjepan Šljivečka Croatia M Submania     3 12
5 0,0 5 Sandro Kruc Croatia M RK Geronimo DSQ BO    
6 0,0 8 Vanja Peleš Croatia M Submania DSQ      

DYN START LIST

CMAS DYN
# A # Name AP PZ Series Warmup Zone Countdown START
0                
1 21 Ines Jović 55 2 1 17:30 17:57 18:00
2 5 Sandro Kruc 90 2 2 17:38 18:05 18:08
3 10 Gordana Delišimunović 50 2 3 17:46 18:13 18:16
4 16 Stjepan Šljivečka 50 2 4 17:54 18:21 18:24
5 14 Sanja Gigović 55 2 5 18:02 18:29 18:32
6 15 Darko Pauković 75 2 6 18:10 18:37 18:40
7 1 Roko Gracin 100 2 7 18:18 18:45 18:48
8 8 Vanja Peleš 100 2 8 18:26 18:53 18:56
9 4 Svjetlana Blažević 102 2 9 18:34 19:01 19:04
10 2 Mirela Šmajgl 112 2 10 18:42 19:09 19:12
11 3 Marko Moretti 140 2 11 18:50 19:17 19:20
                 
AIDA DYN
# A # Name AP PZ Series Warmup Zone Countdown Official Top
0   Opener         17:50 17:52
1 6 Katarina Zubčić 100 1 1 17:00 17:58 18:00
2 13 Andrej Ropret 1 1 2 17:08 18:06 18:08
3 19 Matej Bergoč 1 1 3 17:16 18:14 18:16
4 9 Andrea Andrijanić 75 1 4 17:24 18:22 18:24
5 17 Martin Mali 76 1 5 17:32 18:30 18:32
6 7 Henry-Pierre Abega 100 1 6 17:40 18:38 18:40
7 18 Žan Petek 100 1 7 17:48 18:46 18:48
8 11 Bruno Birgmajer 111 1 8 17:56 18:54 18:56
9 12 Budimir Buda Šobat 130 1 9 18:04 19:02 19:04
10 20 Danail Edrev 132 1 10 18:12 19:10 19:12

DYN AIDA Results Ladies/Man

RANK  TOTAL
POINTS
A # ATHLETE NAME  COUNTRY SEX TEAM PERF REMARK RP
1 100,0 6 Katarina Zubčić Croatia F DPS Zagreb OK   200
2 58,5 9 Andrea Andrijanić Croatia F DPS Zagreb OK   117
1 100,5 20 Danail Edrev Bulgaria M DAMP OK   201
2 99,5 19 Matej Bergoč Slovenia M H2O Team Maribor OK   199
3 79,5 12 Budimir Buda Šobat Croatia M ZRK OK   159
4 78,5 11 Bruno Birgmajer Croatia M RK Geronimo OK   157
5 77,5 18 Žan Petek Slovenia M H2O Team Maribor OK   155
6 66,5 17 Martin Mali Slovenia M H2O Team Maribor OK   133
7 0,0 7 Henry-Pierre Abega Croatia M RK Geronimo DQ BO  
8 0,0 13 Andrej Ropret Slovenia M H2O Team Maribor DQ BO  

DYN CMAS Results Ladies/Man

RANK  TOTAL
POINTS
A # ATHLETE NAME  COUNTRY SEX TEAM PERF REMARK RP
1 75,0 14 Sanja Gigović Croatia F DPS Zagreb     150,00
2 62,9 2 Mirela Šmajgl Croatia F Submania     125,70
3 55,4 4 Svjetlana Blažević Croatia F Submania     110,80
4 53,9 10 Gordana Delišimunović Croatia F DPS Zagreb     107,70
5 44,1 21 Ines Jović Croatia F RK Geronimo     88,20
1 87,7 8 Vanja Peleš Croatia M Submania     175,30
2 83,6 3 Marko Moretti Croatia M RK Komet     167,20
3 75,8 1 Roko Gracin Croatia M RK Geronimo     151,50
4 33,5 15 Darko Pauković Croatia M DPS Zagreb     71,00
5 24,3 16 Stjepan Šljivečka Croatia M Submania     48,50
6 0,0 5 Sandro Kruc Croatia M RK Geronimo DNS    

 

 

Informacije o natjecanju

  1. Datum: 28. i 29. studeni 2014.  
  2. Lokacija:
    Zagreb, Bazen Utrina (Balotin prilaz bb, Novi Zagreb) 
    Mapa bazena: http://goo.gl/maps/oryN2  
  3. Uvjeti na bazenu: veliki bazen za dinamike DYN (50m, 2.50m, 23°C), DNF (25m, 2.50m, 23°C) i mali bazen za statiku STA (1.20m, 28°C)
  4. Discipline:
    Po A.I.D.A pravilima, u pojedinačnim i ekipnim kategorijama u bazenskim disciplinama statika i dinamika (STA, DYN i DNF).
    U okviru Submania kupa organizira se i natjecanje po CMAS pravilima u disciplinama statika i dinamika.
    Potrebno je odabrati AIDA ili CMAS protokol i propozicije na nivou natjecanja. 
  5. Rang natjecanja:
    A.I.D.A. Individual, A.I.D.A. National with guests, A.I.D.A. ranking,
    CMAS international competition in discipline dynamic with fins, CMAS Kup Hrvatske u ronjenju na dah.
  6. Kategorije: žene i muškarci, minimalna starosna dob 16 godina, za natjecatelje mlađe od 18 godina potreban je pismeni pristanak roditelja/staratelja. Klupski poredak: Posebno se boduje i nagrađuje klupski poredak. Klupski bodovi dobivaju se zbrajanjem bodova ukupnog pojedinačnog poretka tri najbolja natjecatelja od kojih barem jedan mora biti natjecateljica (može biti i 2 ili 3 natjecateljice). Ukupni rezultat je suma STA + DYN + DNF.Također pojedinačno najbolji natjecatelji u ženskoj i muškoj konkurenciji (prema sumi svih disciplina) biti će posebno nagrađeni. 
  7. Pravila:
    A.I.D.A. Intl. Regulations For Freediving Team And Individual Competitions Version 12 (2009.01.14 AIDA TC/PV)
    http://www.aidainternational.org/downloads/2-competition-regulations
     
    CMAS DYNAMIC APNEA (with or Without Fins) International Rules Version 2013/08 CA183
    CMAS STATIC APNEA International Rules Version 2013/08 CA183
    http://www.cmas.org/apnoea/documents-of-the-apnoea-commission
  8. Sigurnosni protokoli:
    A.I.D.A Intl. Safety Protocol For Freediving Team And Individual Competitions
    CMAS safety protocol
  9. Broj natjecatelja: minimum 16, maksimum 50
  10. Kotizacija: 200 kn za članove AIDA Hrvatska, 250kn (35€) za ostale
  11. Preduvjeti za natjecatelje: plaćena kotizacija, predočenje liječničke potvrde o zdravstvenoj sposobnosti za ronjenje na dah i potpisana izjava o oslobađanju od odgovornosti organizatora natjecanja i o odricanju od prava na naknadu za napravljeni foto i video materijal.
  12. Organizatori: Ronilački klub Submania u suradnji sa Zagrebačkim ronilačkim savezom i Zagrebačkim športskim savezom
  13. Kontakt: Leila Bezjak na +38591 57 223 75
  14. Više informacija i redovite dopune: www.submania.hr
  15. Suci: Damir Detić, Marko Kleončić, Mateja Radulović, Vedran Milat
  16. Prijave: Zaključno s 25.11.2014. primat će se prijave putem on-line obrasca na stranicama www.submania.hr 
  17. Smještaj:
    Hotel Zagreb - 1 km od bazena Utrina http://hotel-zagreb.com.hr/
    Hotel Phoenix - 10 km od bazena Utrina http://www.hotelphoenix.com.hr/
    Nova Galerija - 10 km od bazena Utrina http://www.novagalerija.com/ 
  18. Okvirna satnica
Petak 28.11.2014.  
17:30 - 18:45 Registracija
19:00 - 23:00 Dinamika bez peraja
   
Subota 29.11.2014.  
08:00 - 09:00 Registracija
09:00 - 12:00 Natjecanje u Statičkoj apnei 
12:30 Rezultati statika
13:00 - 17:00 Stanka
17:00 - 20:15 Natjecanje u dinamici s perajama
21:00 - 22:00 Rezultati i dodjela nagrada te domjenak

Konačna satnica biti će objavljena na www.submania.hr nakon završetka roka za prijavu. 

  

Competition Info

  1. Date: 28th and 29th November 2014.
  2. Location:
    Zagreb, Swimming Pool Utrina (address: Balotin prilaz bb, Novi Zagreb,
    The swiming pool is on the way from Zagreb city center to Airport.

    Pool location:
    http://goo.gl/maps/oryN2
  3. Facilities: dynamic pool DYN (50m, 2.50m, 23°C), DNF (25m, 2.50m, 23°C)  and static pool (1.20m, 28°C)
  4. Disciplines: STA, DYN and DNF (each ranked separately) - each competitor can choose to perform in three disciplines, STA, DYN and DNF. Competitors can choose to compete by AIDA or by CMAS rules. All disciplines must be by the same rules.
  5. Type:
    A.I.D.A. Individual, A.I.D.A. National with guests, A.I.D.A. ranking,
    CMAS international competition in discipline dynamic with fins.
  6. Categories: female/male, teams, min. age 16 Years (with written consent of parents) Special ranking and awards for teams will be made. The team result is formed as a sum of points of three best competitors from the same club. At least one competitor has to be female. There is no more DNF recalculation. Final results are sum STA + DYN + DNF.Also best overall performance (female and male) will be reworded.
  7. Rules:
    A.I.D.A. Intl. Regulations For Freediving Team And Individual Competitions Version 12 (2009.01.14 AIDA TC/PV)
    http://www.aidainternational.org/downloads/2-competition-regulations
     
    DYNAMIC APNEA (with or Without Fins) International Rules Version 2013/08 CA183
    STATIC APNEA International Rules Version 2013/08 CA183

    http://www.cmas.org/apnoea/documents-of-the-apnoea-commission
  8. Safety protocol:
    A.I.D.A Intl. Safety Protocol For Freediving Team And Individual Competitions
    CMAS safety protocol
  9. Participants: min. 16, max. 50
  10. Registration fee: 30 €, payable on site
  11. Prerequisites: paid registration fee, submission of medical certificate (not older than 1 year), signed liability disclaimer
  12. Organizers: Diving Club Submania, Zagreb Sport Association,  Zagreb Divers Association
  13. Contact: Leila Bezjak at +38591 57 223 75
  14. More info and regular updateswww.submania.hr
  15. Judges: Damir Detić, Marko Kleončić, Mateja Radulović, Vedran Milat
  16. Registration and performance announcements: to be sent by 25th November 2014 via on-line registration form on http://www.submania.hr
  17. Accommodation:
    Hotel Zagreb - 1 km walking distance from Utrina pool
    http://hotel-zagreb.com.hr/en/home 
    Hotel Phoenix - 10 km distance from Utrina pool
    http://www.hotelphoenix.com.hr/index.php/en/sadrzaj/phoenix-hotel2
    Nova Galerija - 10 km distance from Utrina pool
    http://www.novagalerija.com/ 
  18. Rough Time table:
Friday 28.11.2014  
17:30 - 18:45 Registration
19:00 - 23:00 Dynamic without fins
   
Saturday 29.11.2014  
08:00 - 09:00 Registration
09:00 - 12:00 Static Apnea competition 
12:30 Static Apnea results
13:00 - 17:00 Break
17:00 - 20:15 Dynamic with fins competition
21:00 - 22:00 Results and awards, party
Final time table will be announced after the end of registration on www.submania.hr